WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Činnost ČADD

20.12.09autor: adminrubrika: Archív

Asociace ČADD vznikla teprve v únoru tohoto roku a podle jejích slov si dala za cíl podporovat zájem veřejnosti o nákup, prodej a využívání domén při podnikání a přispívat k šíření a výměně informací a vzdělávání v této oblasti. Samozřejmě asociace zároveň podporuje a obhajuje zájmy svých členů a přispívá k jejich odbornému růstu a ochraně jejich profesních zájmů.

ČADD v praxi poskytuje svým členům odborné informace a služby (právní, finanční, cenové, daňové, zahraničně obchodní, technologické apod.), snaží se pečovat o podporu dobrého jména odvětví a financuje některé vybrané projekty a programy asociace. Vedle toho je připravena vypracovávat kvalifikovaná stanoviska a doporučení pro orgány státní správy a spolupracovat s obdobnými profesními organizacemi v ČR i v zahraničí

Členství v ČADD je dobrovolné a řádným členem se může stát každá fyzická nebo právnická osoba, která má o členství zájem, souhlasí s podmínkami, vlastní alespoň 50 TLD domén (které jsou právně a technicky v pořádku)a uhradí roční členský poplatek.

Mezi zakládajícími členy jsou nejvýznamnější české společnosti a osobnosti z oboru a najdete mezi nimi zkušené odborníky, jako jsou Jan Starčevič (Cenik.cz), Petr Sršeň (dList.cz), Martin Schlemmer (Webtrh.cz), Martin Ladyr či Michal Tůma. Mezi členy a partnery se pak objevují společnosti jako Elephant Orchestra, dAukce či SWORP.

Nejvíce se zatím asociace zapsala pořádáním Domain Days, které se uskutečnily zatím třikrát a nabídly nejen řadu zajímavých přednášek, ale také doménové aukce a příležitost pro neformální setkání. Kdo se jakkoliv živí doménami, pro toho je účast na Domain Day téměř povinná.

Vznik ČADD je rozhodně dobrým krokem k tomu, aby byly domény považovány za svébytný a právně ukotvený obor. Zatím je ale brzy jakkoliv hodnotit reálné výsledky této asociace a s verdiktem si proto raději ještě nějaký ten rok počkáme. V každém případě držím ČADDu palce, aby si získala respekt a dokázala prosadit užitečné změny!


blog comments powered by Disqus
© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách