WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Počítače v plamenech

29.11.10autor: adminrubrika: Archív, Články

Hned na úvod vás musím ujistit, že vzplanout mohou všechny druhy výpočetní techniky, od notebooku přes stolní počítač až po server umístěný v racku. Důvodů pro požár počítače je celá řada a na vině může být stejně tak výrobce, jako uživatel. Každému požáru se však dá předcházet nebo se na něj přinejmenším dobře připravit.

Hořící notebooky

Nejmenší pravděpodobnost vzplanutí je u notebooků. Když už dojde k vyšlehnutí plamenů z vašeho přenosného počítače, jedná se ve většině případů o chybu na straně výrobce. Ta zpravidla souvisí s nutností zmenšovat rozměry notebooku a zároveň zlevňovat jeho výrobu. Takovou chybou může být například špatně uložený kabel v pantu notebooku, který se vlivem mechanického tření může poškodit o pant či nedaleký šroubek. Výsledkem pak bývá zkrat, přehřátí notebooku a jeho následné tavení, škvaření a pálení.

Zaznamenány jsou však i vnitřní imploze či jiskrné výbuchy doprovázené vždy kompletním znehodnocením hardwaru i dat. S podobnými problémy se už musela potýkat většina hlavních výrobců, jako je Acer, Toshiba, Dell či Sony. V lepším případě odhalí výrobci chybu včas a podaří se jim stáhnout danou řadu notebooků z trhu. K tomuto jevu docházelo v uplynulých letech minimálně jednou ročně. Náklady na podobnou akci sice nejsou zanedbatelné (řádově v


blog comments powered by Disqus
© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách