WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Registrováno 750 tisíc českých domén

20.01.11autor: adminrubrika: Zajímavosti

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zaevidovalo 6. ledna ve 3 hodiny a 20 minut 750 000. registraci domény .CZ. Průměrný měsíční přírůstek domén .CZ se i nadále pohybuje lehce nad 10 tisíci. Posledních 50 tisíc domén přibylo od začátku letošního srpna. Podle statistik CZ.NIC mezi držiteli domén převažují s 87procentním podílem muži a 52procentním podílem firmy a právnické osoby.

„Od začátku roku 2006 do října 2007 se měsíční počet zaregistrovaných domén pohyboval kolem čísla pět tisíc. Od října 2007, kdy došlo k migraci na nový registrační systém FRED, který proces registrace výrazně zjednodušil a zlevnil, se toto číslo prakticky zdvojnásobilo. Pokud se tento trend udrží, první milion bychom mohli oslavit s koncem roku 2012,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Další informace, včetně statistik registrací, získáte z internetové adresy www.nic.cz.


  • No

    Je také zajímavé, že plných 150 tisíc z .CZ domén je pod ochranou DNSSEC

  • Autoskola-AJP

    K čemu mi je tato doména.,když cizenec.,který nemá prokazatelně pobyt delší jak 185 dnů v ČR.,tak stejně nemůže dělat řidičský průkaz a pak když není jazykově vyspělý tak potřebuje překladatele registrovaného u Krajského soudu.,který musí být přítomen na každé hodině výuky teorie/praktických jízd/PÚ,ZPP.,tomu by se ŘP tak prodražil.,že to nemá vůbec cenu dělat a (překladatel by za to měl daleko více peněz)A náklady téměř žádné.A majitel Aš- Autoškola musí vše poskytnout (vozidlo/PHM/učitele/atd.,a zařídit a zisk z toho do 15% z kurzovného.,a plnou odpovědnost v provozu na pozemních komunikacích a dle dalších zíkonů.,

blog comments powered by Disqus
© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách