WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Pět klíčových technologií pro pět následujících let podle IBM

29.12.11autor: adminrubrika: Zajímavosti

Společnost IBM představila před koncem letošního roku pětici technologií, které podle jedné z nejvýznamnějších technologických firem světa zažijí v následujících pěti letech zásadní rozvoj a výrazně ovlivní náš život.

Efektivní využití energie

Podle IBM bude v blízké době možné efektivně využít elektrickou energii, generovanou našim tělem při sportu i jiných běžných činnostech. Využitelnou elektrickou energii ovšem generuje nejen lidské tělo, ale například i voda proudící ve vodovodních trubkách. Přeměnu energie vln v oceánu na elektřinu testují výzkumníci IBM v Irsku.

Video: Efektivní využití energie z netradičních zdrojů

Biometrie namísto hesel

Ověřování identity pomocí unikátních biometrických znaků jako je struktura oční sítnice, hlas nebo dokonce DNA se podle IBM konečně přesune ze sféry sci-fi filmů do reálného života. Kromě pohodlí uživatelů, kteří si nebudou muset pamatovat složitá hesla, poskytuje biometrie velmi vysokou úroveň ochrany před odcizením identity.

Video: Biometrická identifikace uživatelů

Čtení myšlenek

Výzkumníci IBM intenzivně pracují na technologii, která by umožnila ovládat počítače nebo telefony pouhou myšlenkou. Pokud se tato předpověď vyplní, bude v blízké budoucnosti stačit jen pomyslet na osobu, které chcete zavolat, a telefon automaticky vytočí příslušné číslo.

Video: Ovládání počítačů sílou myšlenky

Informace pro všechny

Během následujících pěti let má dojít k masivnímu rozšíření mobilních technologií i v méně rozvinutých regionech, jejichž obyvatelé tím získají možnost přístupu k nejrůznějším informacím. Podle IBM to povede nejen k rozvoji obchodních aktivit, ale například i ke zkvalitnění zdravotní péče a celkovému zvýšení životní úroveň obyvatel rozvojových zemí.

Video: Mobily jako nosiče informací

Už žádný spam

Od aktuálně vyvíjených technologií očekává IBM zásadní posun od necíleného spamování k maximálně personalizovanému výběru informací a relevantních obchodních nabídek. To na jednu stranu znamená nasazení vysoce inteligentních algoritmů pro třídění informací na základě znalostí o jejich příjemci a na druhou pak maximálně efektivní filtry nevyžádaných zpráv.

Video: Personalizované využití informací

Nakolik se IBM daří vlastní vize technologií budoucnosti naplňovat, zjistíte na stránce s přehledem předpovědí pro uplynulých pět let.

Zdroj: IBM


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách