WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

US Army varuje před Facebookem

12.03.12autor: adminrubrika: Zajímavosti

Armáda Spojených států amerických vydala oficiální varování před zveřejňováním fotografií opatřených geolokačními daty na Facebooku.

Vystavování fotek s uvedením místa jejich pořízení na Facebooku, jehož nová funkce Timeline zobrazuje i mapu míst, kde se uživatelé pohybují, představuje podle US Army značné riziko pro vojáky i jejich rodiny.

Například v roce 2007 došlo v Iráku ke zničení čtyř amerických helikoptér AH-64 Apache, poté co vojáci vystavili jejich fotografie, s přesnými souřadnicemi pořízení snímků, na internetu.

Vystavováním fotek na Facebooku a používáním služeb jako je Foursquare dávají vojáci veřejně k dispozici informace o aktuálním umístění svých jednotek nebo pobytu svých rodin. Podle zástupců divize pro internet a sociální média by si vojáci měli vždy dobře rozmyslet, zdali chtějí zveřejnit přesnou polohu svého domu nebo školy, kterou navštěvují jejich děti. Stejně tak lze pomocí Facebooku a dalších sociálních sítí vysledovat zvyky a obvyklé trasy jejich uživatelů, čehož mohou zneužít nejen zloději a hackeři, ale rovněž i teroristé, kteří tím získají zásadní výhodu.

Varování před riziky sdělování osobních informací se samozřejmě netýká jen příslušníků US Army. Například podle aktuálního průzkumu společnosti Comscore využívá ve Spojených státech více než 100 milionů lidí smartphony, které různé geolokační služby podporují. Řada fotoaparátů v mobilech navíc doplňuje přesné údaje o místě pořízení snímků zcela automaticky. Uživatelé Facebooku a dalších sociálních médií pak často ani neřeší, které ze stovek přítel ve své síti doopravdy znají.

Používání veškerých mobilních telefonů v operačních oblastech, jako je například Afghánistán, již dříve zcela zakázala Britská armáda. Zároveň své vojáky varuje před pořizováním fotografií mobily i ve všech dalších případech. Existují rovněž pravidla pro používání sociálních sítí při pobytu ve Spojeném království i na zahraničních misích. Trénink využití sociálních médií je jednou ze součástí výcviku britských vojáků.

Zdroj: US Army

 


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách