WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Bezdomovci posloužili jako mobilní hotspoty

15.03.12autor: adminrubrika: Zajímavosti

Americká marketingová agentura BBH přišla se zajímavým nápadem na zaměstnání bezdomovců. Během konference pořádané v texaském Austinu nechala několik z nich, za denní mzdu 20 dolarů, nosit mobilní 4G hotspoty pro připojení k internetu.

Dobrovolníci, kteří se během konference nechali zaměstnat jako mobilní hotspoty, nosili trička se speciálním kódem, který bylo pro získání přístupu k internetu nutné odeslat prostřednictvím SMS. Jako odpověď na SMS s kódem obdrželi zájemci o připojení k internetu potřebné heslo. Za připojení k internetu mohli uživatelé zaplatit takovou částku, jakou sami uznali za vhodnou (s doporučenou platbou 2 dolary za 15 minut připojení). Společnost BBH přitom přislíbila, že celý výtěžek obdrží pracovníci, jejichž kód byl při registraci a platbě použit.

Společnost BBH se ve svém nápadu inspirovala jinou, již delší dobu fungující iniciativou na zaměstnávání bezdomovců – prodejem novin a časopisů v ulicích měst – a přenesla ji do internetového věku. Celá akce přitom vyvolala jak pozitivní, tak i mnoho negativních reakcí veřejnosti a médií. Sami bezdomovci, kteří se projektu zúčastnili, jsou však s výsledkem spokojeni – vnímají jej jako příležitost k zajímavému výdělku a poskytování služby užitečné pro ostatní lidi.

Z více než 20 tisíc návštěvníků konference využilo možnost připojení prostřednictvím mobilních hotspotů jen několik desítek zájemců. Agentura BBH nicméně oznámila, že podobné akce bude opakovat v širším měřítku.

Zdroj: CNN.


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách