WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Popichování mezi prohlížeči a vévodící Google Chrome.

09.01.13autor: adminrubrika: Archív, Internet, Zajímavosti

V uplynulém roce se na žebříčku nejpoužívanějších prohlížečů vystřídala dvojice Internet Explorer a nynější jednička Google Chrome.
Ten byl v roce 2008 poskytnut uživatelům jako testovací verze a začal okamžitě stoupat. V roce 2010 už byl jako stabilní prohlížeč jedním z nejpoúživanějších a jeho obliba dále rostla.
Stabilní nástroj na prohlížení webu s řadou bezpečnostních opatření byl rychlý a nabízel i řadu doplňků, které byly často přidávány ke kladům Mozilly Firefox.

Jedno z úspěšných videí, které zesměšňuje konkurenci Firefoxu:

Ta byla mezi vývojáři oblíbená hlavně díky validnímu překladu html kódů, bezpečnosti a otevřené licenci. Google Chrome část jejích fanoušků získal a začal unavenému a trochu zaprášenému Firefoxu utíkat sedmimílovými kroky.
Google Chrome svému úspěchu vděčí hlavně samotnému vyhledávači, se kterým je srostlý příkazovou řádkou a Google účtem.
Ohledně volby prohlížeče se dodnes vedou spory a zatvrzelí fandové Firefoxu na něj nedají dopustit. Ti méně loajální uživatelé bez mrknutí oka přešli k používání Chromu a uživatelé IE zpravidla ke svému prohlížeči city nechovají.

Internet Explorer

Internet Explorer se dočkal několika reklamních videí…

…a ty se dočkaly několika parodií:

V rámci jeho propagace vznikl web browseryoulovedtohate.com. Příznačný název a myšlenka si zahrávají s faktem, že je IE často kritizován a některé jeho nešvary už jsou dávno minulostí.

V souvislosti s kampaní vzniklo i toto video:

Google Chrome

Video, které pomocí vtipné řetězové reakce dokazovalo rychlost prohlížeče Google Chrome:

Google v propagaci svého prohlížeče nešetřil kreativitou:

Ani Google Chrome však není bezchybný. Vzhledem k jeho dynamickému vývoji se občas stává, že i on si se sledem určitých událostí neporadí:


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách