WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

V New Yorku se díky Googlu brzy připojíte zdarma.

10.01.13autor: adminrubrika: Archív, Články, Internet

Společnost Google představila své plány na pokrytí části New Yorku vysokorychlostním Wi-Fi připojením a to zcela zdarma. Mobilní zařízení po celé Chelsea budou mít k dispozici stejnou přenosovou rychlost, jakou mají stolní počítače ve většině domácností. Zazněla i úvaha o rozšíření po celém New Yorku. Google nepotvrdil spojitost s projektem vysokorychlostního internetu zaváděného v Kansasu.

googlelovesny

New York - Starosta New Yorku Michel Bloomberg, senátor Charles Schumer a Chief Information Officer Googlu Ben Fried oznámili, že městská část Chelsea bude mít pokrytí vysokorychlostní Wi-Fi, která bude dosahovat rychlosti kolem 5 až 10 megabitů za sekundu. To je rychlost srovnatelná s připojením, které má většina běžných uživatelů doma. Plán byl zveřejněn nedlouho po té, co Google v Kansasu začal zavádět vysokorychlostní internet s přenosovou rychlostí blížící se 1 GB. Podle slov Googlu nemají tyto projekty souvislost, všeobecně jsou však určitým krokem stanovujícím budoucí standardy.

Google v NY
Starosta New Yorku Michael Bloomberg, senátor Charles Schumer (vlevo) a Chief Information Officer Googlu Ben Fried (vpravo)

Chelsea leží na východní straně ostrova Manhattan, mezi Central Park a Greenwich Village. Podle slov společnosti nebylo její pokrytí nákladné. Řeč byla o 115 tisících dolarech, které zahrnují 45 tisíc dolarů potřebných na roční provoz a údržbu. „Je to jen špetka toho, co stály dopady Sandy“, řekl Schumer. „Já a starosta si myslíme, že bychom měli pokrýt celý New York.“ Uvážíme-li, že Chelsea tvoří přibližně jednu dvacetinu rozlohy Manhattanu, je to řešení bez problémů proveditelné. Google však zmiňuje, že po technické stránce byla realizace sítě výzvou, hlavně kvůli výškovým budovám.
Pro obyvatele New Yorku a turisty je to ve všech ohledech skvělá zpráva. Gesto internetového giganta jim zpříjemní život. Jemu to naopak přinese spoustu nepřetržitě připojených uživatelů, kteří budou neomezeně využívat jeho služeb, což mu zajisté přinese zisk a investované náklady výhledově zhodnotí.

Zdroj: CNN


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách