WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Google Doodle a žrouti pracovní doby

16.01.13autor: adminrubrika: Archív, Internet, Zajímavosti

Google Doodle se občas objeví, občas je interaktivní a občas zabere dost času si s ním vyhrát. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejlepších žroutů času od Googlu.

Google toho na své titulní stránce moc nenabízí. Kromě dvou tlačítek a vyhledávacího pole jde o bílou stránku s logem společnosti. Tu však Google postupem let začal upravovat k příležitosti různých méně či více významných výročí a vznikl oblíbený fenomén Google Doodle. Drobnost, která se po půlnoci z nenadání objeví na hlavní stránce a připomene nám například, že se v tento den v roce 1901 narodil vynálezce ledové rolby. Právě narození Franka Zamboniho můžete oslavit hrou, kterou Google pro dnešek nahradil své logo.

rolba

V roli mistra rolbaře máte za úkol upravovat led po bruslařích a hokejistech. Aby nebyl úkol tak snadný, jste omezeni palivem a časem. Čím více ledu upravíte, tím více bodů získáte. Je to snadné, je to hezké a neodoláte tomu.

Google a Pac Man
Neodolatelnost her na titulce Googlu je dobře známá. V květnu 2010 se stala hitem hra, která připomínala legendu herního průmyslu. Pac Man si zaskočil na Google a nechal návštěvníky prokousat se jedním levelem postaveným kolem loga Google.
Americká společnost RescueTime vyčíslila, že během dvou dnů provozu Pac Man sežral nesčetně kuliček a 4,8 milionu hodin. Tuto hodnotu převedla na dolary, představující mzdu za odpracovaný čas a došla k číslu 120 milionů dolarů. To, do jaké míry je analýza směšná, je vedlejší. Hlavní je, že Google trefil přímo do černého a hru zpřístupnil ve svém archivu.

pacman

Promrhejte trochu pracovní doby

Během posledních let se na titulní stránce objevila nejedna interaktivní kresbička nebo hra.
Tady je výběr těch nejzajímavějších a nejzábavnějších.

fotball
Londýn 2012: Chytejte míče pomocí šípek a mezerníku. Máte tří životy.

prekazky
Londýn 2012: Překážkový běh. Pomocí šipek se rozeběhněte a mezerníkem zdolávejte překážky.


startrek

46. výročí vysílání Star Treku: Projděte krátkou adventurou ze světa Star Trek.

kytara
Elektrická kytara: Zabrnkejte si na struny elektrické kytary.

Archv všech interaktivních Google Doodle ZDE

Zdroje: TyInternety.cz, Zive.cz


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách