WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Odvrácená tvář IT: IBM má v Římě kanceláře inspirované logem společnosti

08.02.13autor: adminrubrika: Archív

Odvrácená tvář IT firem může být atraktivní a líbivá. IBM je jedna z těch, které kromě technologických inovací a velkolepých projektů dává vzniknout zajímavému pracovnímu prostředí. V Římě vznikly pod taktovkou Massima losa Ghini prosvětlené kancelářské prostory inspirované logem společnosti.

Na blogu se budete čas od času setkávat i s články zaměřenými na druhou tvář IT firem. Bez ohledu na konkurenční boje, technologické revoluce a přetahování o patenty na kulatější roh jejich tabletu vám představíme, jak a kde jejich zaměstnanci bojují s novými nápady.

office2

Prvním zázemím, do kterého nahlédnete, je Software Executive Briefing Center, které patří společnosti IBM. Sídlí v Římě a autorem jeho futuristického interiéru je designér Massimo Iosa Ghini. Redesign interiéru pochází už z roku 2010, ale dodnes neztrácí svůj lesk.

Na první pohled se interiér blíží podobě komplexů, které infiltrujete ve hrách typu Splinter Cell, abyste se nakonec dostali až do těch nejhlídanějších částí skrývajících supertajný a superzabezpečený server. Kanceláře IBM nejspíš nepatří k budovám, které by měli nutně čelit útoku špiona, tyto však sdílí budovu s laboratořemi, které už určitě za menší infiltraci určitě stojí.

office3

Interiér italských kanceláří IBM je světlý a pracuje hlavně s bílou barvou a tónovaným osvětlením. Linie chodeb a stěn jsou opticky zakrouceny podhledovým LED osvětlením. Tmavě hnědá podlaha je příjemně kontrastní. Hlavní inspirací nového prostoru bylo logo společnosti a v něm použité pruhy. Ty jsou vyvedeny v bílé barvě na prosklených příčkách a opticky prostor uklidňují.

office1

Zdroj: www.iosaghini.it


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách