WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

A ty Čechy digitální, lehce ostreamovat.

22.03.13autor: adminrubrika: Archív

Česká republika se dočká rychlejšího internetu. Ten bude standardem od roku 2020 a přinese pro polovinu českých domácností 100 Mbit/s, plošně pak 30 Mbit/s.

ct24

„Digitální Česko 2.0 s podtitulem „Cesta k digitální ekonomice“ stojí na třech pilířích. Těmi jsou podpora rozvoje vysokorychlostních přístupových sítí k internetu, rozvoj digitálních služeb a zvyšování digitální gramotnosti a elektronických dovedností uživatelů sítí a služeb na nich poskytovaných.“
(ČT24)

Zajištěním rychlejšího připojení a jeho dostupnosti bude stát napomáhat i firmám, které se v internetovém businessu pohybují. Funkčnost služeb, pohodlí při jejich používání, lepší internetové aplikace – to vše dokáže podpořit prodej služeb, produktů i zavádění nových standardů.

stream

Podle průzkumů používá internet alespoň jednou měsíčně 6,5 milionu Čechů. Odmyslíme-li si studenty, firmy a digitálně gramotné obyvatele, zbývá velká spousta uživatelů, kteří čtou občas emaily, tu a tam nahlédnou do zpravodajství nebo si najdou odkaz doporučený jejich známým. Leckdo si s úšklebkem představí své rodiče, vyhledávající slovo Google pomocí Seznam.cz. Je však třeba brát v úvahu zvyšující se oblibu online videa. Streamové kanály jsou abnormálně populární o čemž svědčí stotisícová sledovanost seriálů na Stream.cz nebo čerstvá miliarda uživatelů Youtube.com.

Podle průzkumu NetMonitor, který prezentovala ČT24, je na prvním místě mezi videoservry Stream.cz. Na dalších místech jsou uvedeny Novinky.cz a Super.cz, ale u nich lze považovat video jako podružný kanál. ČT24 je tak na druhém místě mezi čistokrevnými servery s tím, že navíc nabízí živé vysílání a pouze seriózní obsah. S postupným zvyšováním zmíněné digitální gramotnosti se zvyšuje schopnost využívat zdroje jako ČT24 a Stream.cz dostatečně automaticky, aby do jisté míry nahradily sledování obrazovky televizoru.

Lákavým je i online přenos sportovních událostí. Například díky přenosům ČT4 bylo možno sledovat několik sportovních přenosů loňských olympijských her najednou. Cílovou skupinou jsou i fanoušci extrémních sportů. Stanice ESPN pravidelně přenáší závody ve freestyle bmx a skateboardingu z Estonska. Podobnou službu může online medium nabízet i dočasně. Například k předávání výročních cen lze nabídnou ti živý přenos přímo ze sálu. Pro podobné příležitosti se nebízejí streamhostingové služby jako je Streamhosting.cz. Mladá generace diváků nemá problém se sledováním na internetu a hojně využívá i mobilní aplikace. Tu první s živým vysíláním představila právě Česká televize v roce 2011.

zdroje: ČT24, ČTK


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách