WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Osobní drony jsou dle Erica Schmidta nebezpečné. Google Glass ne.

17.04.13autor: Adminrubrika: Archív

Eric Schmidt káže vodu, Googlu by však objednal víno. Jejich, v současnosti stále kontroverznější i populárnější, projekt Google Glass se stal tématem zastánců ochrany soukromí.

googleglassardrone
Google Glass a AR.Drone 2.0

Dle jejich tvrzení je Google Glass, díky možnosti záznamu videa i zvuku, nepřiměřeným zásahem do soukromí všech lidí, kteří jejich uživatele byť jen potkají.
Do rozhovoru  pro britský The Guardian předseda představenstva společnosti Google Eric Shcmidt uvedl, že Google Glass představují jen zlomek toho, co dokáže dálkově ovládaný osobní dron.
Myslel tím hlavě populární qadracoptery AR.Drone 2.0. Lze je snadno ovládat pomocí smartphonu a je vybavena kvalitní kamerou s vysokým rozlišením.


Schmidt: „Představte si znesvářené sousedy,“ dává příklad Schmidt, „jak se kvůli svým sporům tyranizují tím, že se navzájem nechají sledovat drony. Jak byste se cítil, kdyby váš soused zašel do krámu a koupil si komerční sledovací dron, který by startoval z jeho dvorku. Létal by nad vaším domem celý den. Jak byste se cítil?“ Živě.cz

S Ericem Schmidtem lze určitě souhlasit v tom, že drony jsou podobným narušením soukromí. Označil bych to však spíše za stejnou kategorii narušení. V obou případech jste schopni zaznamenat, že je podobné zařízení na blízku – letící dron je stále ještě velmi nápadná hračka, Google Glass zase na první pohled rozeznáte od klasických obrouček.
Co vyplívá? Prostě si dáte pozor, co zrovna děláte a jak u toho vypadáte. To je však skličující pocit. Eric Schmidt se snaží odvést pozornost od zázračných brýlí Googlu a poukázat, že zlobí i ostatní a proto bychom se neměli zlobit na Google. Problém je, že Google přináší možnost sledování natáčení a odposlechu mezi běžné lidi. Do autobusů, firem, do škol.

Více na Živě.cz

Zdroj: The Guardian, Živě.cz


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách