WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Odvrácená tvář IT: Apple a jeho megalomanský prstenec už v roce 2015

28.04.13autor: Adminrubrika: Archív

Apple, to je portfolio úžasných hliníkových produktů, které zná snad každý. Někdo je miluje, někdo dělá, že je nenávidí, ale každý za nimi vidí odkaz před dvěma lety zesnulého zakladatele značky Stevea Jobse. Apple vyzývá, aby lidé mysleli jinak.

Postupně se z motta stal stereotyp a z důvodu rozšíření jejich zařízení ve skutečně globálním měřítku v současnosti platí spíše pro uživatele telefonů Nokia. I tak je značka lídrem v inovacích a společně se značkou Samsung patří k nejsledovanějším výrobcům digitálních zařízení. Jaký je ale Apple z druhé strany jejich slavného nakousnutého jablka. Co je to, co drží firmu v běhu?

sanjose

Je to přibližně 73 tisíc zaměstnanců, které je potřeba někam posadit. Kam? Ještě sám Steve Jobs oznámil stavbu nového kampusu. Bude součástí odkazu, který Steve Jobs zanechá nejen v učebnicích marketingu.

sanjoses
Prstenec bude mít v průměru 460 metrů.

Campus číslo 2, zvaný Infinite Loop, je projekt nového sídla firmy Apple, které bude stát ve stejné části San Jose, jako kampus současný. Přes 260 000 metrů kancelářských ploch bude umístěno ve čtyřech patrech kruhové budovy. Prstenec s průměrem 460 metrů bude ze skla a železa. Návrhem se zabývalo světoznámé studio Foster + Partners, které pod vedením Lorda Normana Fostera přidává další významný zářez do fondu světové architektury. Budova samotná by měla v San Jose stát do roku 2015, načež by se v roce 2016 mohlo 13 000 zaměstnanců stěhovat do nových prostor. Těšit se samozřejmě mohou i na vlastní fitcentrum, relaxační prostory a další a další vymoženosti patřící do nového modelu práce hrou.

Apple si samozřejmě dobře uvědomuje, jak obrovský zásah do města to je. Jedná se o úpravu 708 000 metrů čtverečních, a proto pečlivě střeží PR celého projektu a aktivně komunikuje s obyvateli. Ty požádal o zpětnou vazbu a představil jim, co všechno projekt Cupertinu přinese. Čistší ovzduší, nové chodníky, lepší doprava. Nechme se překvapit.

Zdroj: Mashable, DesignMag


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách