WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

IGNUM oslavil 13. narozeniny na střeše

27.05.13autor: Adminrubrika: Archív

IGNUM oslavil 13. narozeniny příjemným setkáním na své vinohradské střešní terase. Hosté se seznámili s plány společnosti a prohlédli si moderní technické zázemí telehousu. Na objednávku se v odpoledních hodinách dostavilo i přívětivé počasí.

party
Multifunkční střecha v IGNUM

Ve čtvrtek 23. května se v IGNUM konala neformální oslava 13. narozenin společnosti. Krátce po třetí hodině přivítal výkonný ředitel Miroslav Jura první hosty na střešní terase budovy Vinohradská 190. Čekalo na ně spoustu dobrého jídla a pití. Před čtvrtou hodinou přišla na řadu krátká prezentace, ve které Miroslav Jura stručně představil společnost a její vývoj v posledních letech.

vyhled

Prezentace současných aktivity a plánů společnosti
Začal významnými milníky v historii společnosti a navázal přehledem aktivit, kterých se společnost účastní mimo svůj obor. Patří k nim podpora neziskových organizací jako Kapka naděje nebo Sdružení Tereza. Představen byl i neziskový projekt World Community Grid, kterého se IGNUM účastní ve spolupráci se společností IBM. Ta spočívá ve sdílení výpočetního času firemních počítačů a notebooků, které v době nečinosti propůjčují výkon svého procesoru výpočtům z výzkumného programu. Ten se zabývá výzkumem rakoviny, léků na malárii nebo AIDS. V závěru byla zmíněna nová firemní struktura oznámená začátkem roku 2013 a také podoba strategie IGNUM Vision 2017.

jura-lije-juru
Miroslav Jura rozlévá whisky Jura – Jura Juru lije

Po prezentaci využilo několik hostů prostor pro otázky. Jeden z dotazů směřoval na možnost platby kartou na DOMENA.cz. Miroslav Jura touto cestou poprvé oznámil spuštění platebního terminálu plánované na první polovinu června. Další dotaz směřoval přímo na podobu webu DOMENA.cz a jeho redesign.

Jeden z hostů se také zajímal o názor na možnost registrace vlastní TLD domény a domény s využitím diaktiritiky. K oběma tématům se Miroslav Jura stavěl skepticky. „Myslím si, že cena TLD domén je příliš vysoká a bude v následujících letech výrazně klesat,“ řekl. Dodal také „Česká republika je v globálním měřítku mikrotrhem. Momentálně se vlastní TLD nevyplatí žádné české společnosti.“

Na téma domén s diakritikou pak podotkl jen to, že si nemyslí, že by se jednalo o oživení trhu ani přidanou hodnotu pro zákazníky. Jde jen o možnost vydělat více peněz na firmách, které už mají vlastní klasickou doménu.

noc
Blížící se ráno prověřilo odolnost našeho týmu.

Zpátky na střechu
Po zodpovězení otázek byla hostům nabídnuta účast na první ze série prohlídek technického zázemí telehousu. Ostatní se přesunuli zpět na střechu, kde pokračovala uvolněná zábava. Setkání se protáhlo až do nočních hodin.

Všem hostům děkujeme za báječnou atmosféru. Budeme se těšit na další setkání.


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách