WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Hladit cloud proti srsti: Malé firmy do velkého a naopak.

26.06.13autor: Adminrubrika: Archív

Slovo cloud není tak sexy jako bývalo v době, kdy toho o něm nikdo moc nevěděl. Poslední roky diskutování a vývoje přinesly mnoho jeho podob a nabídly různé způsoby jeho využití. Uživatelé už si stihli oblíbit Dropbox, Microsoft Skydrive či Google Docs. A do kterého mraku půjdou firmy?

cloud

Ty menší, hlavně startupy, mohou zamířit k Amazonu a dostanou co potřebují – flexibilní prostor, služby bez potřeby technického zázemí, globální a online dostupnost. To, že to není špatný nápad, brzy zjistili i velcí hráči jako PayPal, Bloomberg, Samsung a vládní organizace typu NSA. Jaké řešení je však vhodné?

Posledně jmenovaná organizace, U.S. National Security Agency, už díky své podstatě odpověď nabízí. Podobné korporace a organizace samozřejmě nesvěří svá data dalším firmám, mnohdy částečně konkurujícím jejich službám. Cloudy jsou v takovém případě privátní.


Microsoftu – To the Cloud

Výhody privátního korporátního cloudu jsou vidět na společnosti BestBuy.com. Na jejím webu pracuje soustavně 40 týmu v zemích kolem celého světa. Díky cloudu mohou testovat všechny nové funkce v reálném prostředí, které pro ně cloud vytváří. Díky jednoduchosti tak mohou více experimentovat a zároveň snadno předcházet chybám.
„Naši vývojáři mají volnost v inovacích“, říká Steve Eastham, ředitel e-business architektury v Best Buy.

V případě NSA se však nejspíš nedozvíme vůbec nic. Na prezentaci během průmyslové konference se Nathanael Burton, přední IT věděc U.S. NSA, zmínil stručně o všech detailech, které o jejich cloudu nesmí říci. Server CNNmoney, který zprávu přináší, si na účet NSA zavtipkoval, a zařadil mezi přísně tajné údaje i Burtonovu oblíbenou barvu.

Zdroj: CNN


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách