WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Sázka bez rizika: Start-up Betegy předpovídá výsledky fotbalových zápasů

15.07.13autor: Adminrubrika: Archív

Start-up Betegy vyvíjí algoritmus schopný předpovídat výsledky fotbalových zápasů v 21 ligových soutěžích. Jaké by bylo jít na fotbalový zápas a vědět jak dopadne?

fotbal

Každý skalní fanoušek moc dobře ví, že zápas končí výhrou jeho oblíbeného týmu. Co by však na možnost předpovídat výsledek zápasu řekli sázkaři? Varšavský start-up Betegy vyvíjí systém, který dokáže předpovědět až 9 z 10 zápasů. V současnosti jejich algoritmus vyhodnocuje 21 ligových soutěží a Betegy chystá rozšíření o další čtyři.

fotbal
Anglická Premier League je pro Betegy lahůdkou – zápasy předpovídá až s 90% přesností.

Společně s vyhodnocovanou ligou se liší i přesnost, které odhad dosahuje. Alex Kornilov, zakladatel Betegy, tvrdí, že průměrná přesnost odhadu výsledku je 76%. Dodává však, že anglická Premier League je na odhad poměrně snadná a algoritmus dosahuje výsledků s přeností 90%. Naopak některé méně čitelné soutěže se pohybují i na hranici 50%.

fotbal2

Co způsobuje rozdíl? Betegy využívá dvě vrstvy dat. V té první jsou standardní statistiky, které se při hádání výsledků využívají běžně. Bilance společných zápasů, dosavadní ligové výsledky, nasazení hráči či případná zranění. Tím tajným receptem na pikantní výsledky je však druhá vrstva. Ingrediencemi jsou důkladně sbírané informace o počasí, motivaci hráčů nebo třeba jen narozeninách jejich trenéra. „Začali jsme se více zabývat druhou vrstvou,“ říká Kornilov, když vysvětluje, že systém s každým zápasem vylepšuje sběr dat.

Důležité je říct, že aplikace od Betegy dodává jen tři druhy výsledků. Výhra, prohra nebo remíza. Tak či tak, oproti pravděpodobnosti 33% při náhodném výběru si vede dost dobře.

Zdroj: CNN a BETEGY


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách