WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Malý krok pro člověka, spousta malých krůčků pro vědu: IGNUM partnerem World Community Grid

25.07.13autor: Adminrubrika: Archív

Společnost IGNUM se oficiálně stala partnerem projektu Wolrd Community Grid. Je tak teprve třetí společností z České republiky, která se tímto statusem může pyšnit. Dosáhnout toho však není problém a zvládne to vlastně každá společnost, které přijde myšlenka nezištné pomoci v řešení globálniích problémů zajímavá.

Wolrd Community Grid nabízí každému uživateli internetu možnost přispět i tím nejmenším co má a kousek po kousku tak přiblížit vědce k vítězství v boji s rakovinou, malárií nebo AIDS.

boinc

Projekt World Community grid funguje od roku 2004 a je iniciativou společnosti IBM. V současnosti se ho účastní přes 68 000 registrovaných uživatelů. Někteří z nich jsou sjednoceni v týmech jednotlivých společností. Jednou z takových společností je právě IGNUM.


Widget World Community Grid ukazující počet odeslaných výsledků. Každý z nich představuje několik hodin výpočtů.

Zahájení celého projektu zabralo jedno jediné dopoledne. Nejprve organizátor projektu vytvořil tým společnosti IGNUM na stránce worldcommunitygrid.com. Hned na to rozeslal informační email ostatním zaměstnancům. Každý kdo měl zájem se projektu účastnit se podle instrukcí zaregistroval a vstoupil do týmu. V tu chvíli už organizátor sledoval rostoucí zájem a čekal, zda bude někdo potřebovat pomoc s instalací klienta BOINC.

wcg
Vizualizace výpočtů patří k funkcím softwaru BOINC

BOINC je program, který zařizuje přenos výpočtů a zadává počítači práci. Je třeba jej nainstalovat a přihlásit se do něj stejně jako do účtu WCG. Následuje nastavení procesů týkajících se využívání vašeho počítače a dál už se vše děje prakticky samo. Stačí počítač používat a program sám organizuje výpočty tak, jak potřebuje a získané výsledky odesílá. Správce týmu sleduje jednotlivé výpočetní hodiny a dny. Po dosažení určené míry aktivity a výsledků se má společnost právo stát oficiálním partnerem projektu. Jméno společnosti je tím spojeno s výzkumem, který ač je téměř nezištný, přináší ty nejcennější údaje pro řešení palčivých problémů vědy a lékařství.

Děkujeme společnosti IBM za umožnění spolupráce a podporu. Doufáme, že obliba projektu World Community Grid poroste stejnou geometrickou řadou jako výkon našich počítačů, které lze tak snadno propůjčit vědě.

Jiří Jaroš


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách