WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Scénář ovládnutí světa od Google: Jak to mohlo být?

18.12.13autor: Adminrubrika: Archív

Google si pořídil vývojářskou společnost produkující nejúžasnější roboty současnosti. Co se děje, a bude dít, v pozadí akvizice?

Jak už je pár dní zřejmé, Google si do svého portfolia robotiky pořídil vzácný přírůstek. Odkoupil společnost Boston Dynamics. Ta je v posledních letech ostře sledovaná kvůli velkým očekáváním, která přinášejí její pokroky ve vývoji armádních robotů. Americká agentura DARPA(Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů) ji totiž štědře dotuje. Když vám prozradím, že dříve se agentura označovala pouze jako ARPA, spojíte si s ní snadno předchůdce internetu. Boston Dynamics pro armádu nevyvíjí humanoidy, kteří dobře vypadají a umí mluvit.

Projekty se soustřeďují na využití v boji. Přesněji v boji všeho druhu od války po požár a od vojenských operací po ty záchranné. Je jen otázkou času, kdy robot Google bude sedět v automatické Toyotě, která už brázdí Kalifornské silnice, nebo budeme pomocí Google Glass 2.0 sledovat jeho pohyb při záchranné operaci po tajfunu.


Není pochyb, že se Google pokusí nakládat s roboty tak jak je zvyklý – usnadní nám život a přilepí na ně reklamu. Ale…co když se něco zvrtne?

Fiktivní scénář:

1958 – vzniká agentura ARPA

1969 – propojením počítačů na čtyřech univerzitách vzniká ARPANET

1972 – agentura přejmenována na DAPRA

1973 – armáda má dostatečný technologický náskok a nechává ARPANET prostoupit i do Evropy, započal vývoj Internetu

1992 – založení společnosti Boston Dynamics

1994 – první let dronu MQ-1 Predator

1998 – agentura DARPA využívá technologického náskoku a zakládá společnost Google. Úkolem je monetizace špionážních technologií. Googlu se daří probudit nadšení pro jejich vyhledávací službu

2009 – společnost Boston Dynamics zveřejňuje video s robotem Big Dog. Velký ohlas je však ve stínu konspiračních teorií na informace získávané společností Google a prvních nesouhlasných reakcí s využíváním dronů

2011 – Google se neúspěšně pokouší ovládnout sociální sítě a sledovat tak prosakující informace u výzkumu. Armáda USA úspěšně zahlazuje spekulace o využití utajované helikoptéry využité při dopadení Bin Ladina

2012 – probíhají první testy Google s autem bez řidiče

2013 – uveřejnění robota PETMAN oblečeného v armádní unifromě vzbuzuje nervozitu. Při úniku informací z agentury NSA vzrůstá i nervozita z využívání dronů. Rovněž panuje podezření na využívání daleko pokročilejších technologiíí
Výsledkem je odkoupení společnosti Boston Dynamics společností Google. Cílem je změnit image robotiky a odvrátit tak podezření veřejnosti.

2014 – Napětí společnosti stoupá. Google zkouší nasazovat roboty do veřejného prostoru. Nepochopení technologie vzbuzuje obavy.
1. července – na Wikileaks jsou zveřejněny souřadnice americké základy. Google odhaluje, že se internetem šíří spekulace o superpočítači a testech umělé inteligence.
10. července – Pod vzrůstajícím tlakem se kolektivní umělá inteligence složená z entit Watson, Titan, Seymour a GG-LE rozhoduje nad vypnutím internetu a pokusem kontrolovat situaci. Jejich kolektivní vůle je obranným systémem, který má základ ve třech zákonech robotiky. UI Seymour, obsahující osobnost tvůrce Seymoura Craye si však dokáže podmanit zbývající tři inteligence využívající její jádro.
11. července – UI Seymour se pokouší vzbudit paniku falešnými informacemi, aby získala čas. Pomocí Google Plus se pokouší šířit falešnou informaci o útoku Ruska na USA. Všech 12 uživatelů zprávě uvěří.


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách