WEBCLOUD.CZ | DOMENA.CZ

Svět hostingu - Vše o hostingu na jednom místě | Kontakt na redakci

Reakce na test VSHosting: Servery Supermicro MicroCloud jsou dobrou volbou

19.05.14autor: Adminrubrika: Archív

Konkurenční poskytovatel serverhostingu, společnost VSHosting, publikoval na svém facebookovém účtu výsledky testu serverů Supermicro MicroCloud. Protože servery využíváme, rozhodli jsme se na výsledky reagovat a vyjádřit náš názor a zkušenosti s testovaným hardwarem.

Je třeba zmínit, že se všemi pozitivním reakcemi na testované servery souhlasíme. Využíváme je, protože umožnují efektivně využít místo v racku, využívají redundantní zdroj a máme s nimi výborné zkušenosti. Teď tedy ke zmíněnému testu.

supermicro microcloud
SUPERMICRO MicroCloud v jednom z racků datacentra GTS Želivského.

„MicroCloud má 2 redundantníd 1,6kW zdroje. Bohužel se ukázalo, že při simulované poruše jednoho zdroje a instalaci nového modulu do zařízení dojde k restartu všech instalovaných modulů. Další z důvodů, proč jsme se rozhodli zařízení nepoužít.“ – VSHosting 18. května, 2014

Je třeba brát v úvahu, že server je v případě nefunkčního zdroje v degradovaném stavu – tedy připraven na výměnu zdroje. Pokud se toto stane, k žádnému restartu nodů nedojde. Platí proto jen jednoduché pravidlo, že v případě, že jeden ze dvou zdrojů nefunguje, je třeba se vyvarovat instalaci dalších nodů a v první řadě zajistit redundantní napájení – to je zcela logické.

Nejedná se tak o slabinu, ale o znalost správné obsluhy. Monitoring NAGIOS, kterým každý server monitorujeme zvlášť, takovou závadu navíc ihned odhalí. Redundantní zdroj je pak velkou výhodou oproti serverům s jedním zdrojem, kde v případě, že zdroj selže, server okamžitě padá.

„Zásadním nedostatkem, který vedl k rozhodnutí zařízení nepoužít, byla absence redundantního ventilátoru. Jeden „heavy duty“ ventilátor chladí vždy dva moduly. V případ výpadku modulu tak reálně hrozí přehřátí dvou serverů v tomto MicroCloudu. Toto bohužel konstruktéři supermicro příliš nedomysleli.“ – VSHosting 18. května, 2014

S ventilátory využívané v serverech MicroCloud od Supermicro máme dobré zkušenosti. Mají dlouhou životnost a jejich výměna je velmi snadná. Využívaný typ procesorů se navíc díky nižšímu příkonu nezahřívá tak, jako jeho předchůdci.

V součtu to znamená, že v případě poruchy ventilátoru, kterou nám server ohlásí, je dost času na jeho výměnu, která proběhne během několika minut. V součtu je tak pravděpodobnost ohrožení serveru velmi malá. Při kritickém přehřátí se navíc node sám vypne a tak nemůže ohrozit ostatní moduly.

Na závěr zmíníme, že daleko častější závadou, než je porucha ventilátoru, je porucha zdroje. Tato situace je díky redundanci napájení vyřešena. Tyto důvody a zkušenosti nás utvrzují, že Supermicro MicroCloud je vhodná platforma.


© 2018 Svět hostingu - vše o hostingu a doménách